Exchange 2013, Exchange Server, MS OFFICE, Office Outlook

Aşağıdaki alıcılara veya gruplara teslim edilemedi

2015-02-14_10-22-10

Bazen yazım hatalarına dikkat etmeyebiliriz, bazense olmayan bir adresi yazmış olabiliriz, yada mail adres formatı bozulmuş olabilir, bu tür durumlarda ne yapılmalı ne tür bir geri dönüş alırız bunlardan bahsetmek istiyorum.

Aşağıda yer alan uyarıda olduğu gibi bir hata almaktayız

Microsoft Outloook

Teslim edilmez:Konu

Emrah TOLU (toluemrah@emrahtolu.com)
Girdiğiniz e-posta adresi bulunamadı. Alıcının e-posta adresini kontrol edin ve iletiyi tekrar göndermeyi deneyin. Sorun devam ederse, lütfen yardım masanıza başvurun.

2015-02-14_10-29-23

mail adresi üzerine tıkladığımızda aşağıdaki formatı görmekteyiz. Oysa bu format yanlış bir formattır ve adres bulunamadığı için gönderilememektedir. adresi kayıtlarındaki hatayı düzeltmek için manuel olarak silmeniz ve el ile tekrar yazmanız gerekmektedir. Yada pop hesabı yerine exchange hesabı kullanıyorsanız yapmanız gereken adres defterinden yeniden seçmek olacaktir Kime diyerek.

2015-02-14_09-40-25

Dilerseniz Bu alanı adresi yazarken çıkan adresi sil diyebilir. Yada yön tuşlarını kullanarak aşağı yukarı seçip delete tuşuna basabilirsiniz.

2015-02-14_10-01-15

Bu işlemlerden sonra adresi yeniden yazıp gönderme işlemini adresi karşı taraftan teyid edilmesi halinde  başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Zaten bu işlem genelde exchange ortamında  adres defterinden tekrar seçerek doğruluğunu sağlayabilirsiniz.

Karşı taraf localde yer almayan bir hesap ise bunu doğrulamanız gerekmektedir.

(6884)