Windows 10

BT Profesyonelleri için Windows 10’a Odaklanan Ücretsiz E-Kitap Yayınlandı

free_ebook_ed_bott2

Windows 10’un yayınlanmasına artık çok az bir zaman kaldı. Bu süreçte Windows 10 ile ilgili pek çok sorunuzun cevabı olacak, özellikle BT uzmanlarını yakından ilgilendirecek önemli bir yayınla karşınızdayım.

Ücretsiz bir e-kitap olan “Introducing Windows 10 for IT Professionals” ile Ed Bott, Windows 10’un kurumsal yetkinliklerini detaylandırarak inceliyor ve geçiş aşamasıyla ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırıyor.

Gelin Ed Bott’un bu önemli kitabı nasıl tanımladığına göz atalım:

“Yaklaşık 20 yıldır Microsoft Windows ile ilgili yazılar hazırlıyorum; ancak hiç böyle bir proje üzerinde çalışmamıştım. Zaten Windows 10 gibi bir ürünle de hiç karşılaşmamıştım.

Bu kitap aslında şu an tamamlanmış değil, yani bir önizleme. Kısacası önizleme versiyonundaki bir ürünle ilgili bir ön izleme olarak bakabilirsiniz. San Francisco’daki BUILD konferansı öncesine ait Windows 10 resmini sizler için netleştirmeye çalıştık.

Teknik Önizleme’nin yeni sürümleri sürekli yayınlandığı için bir önizleme sürümünün ömrü oldukça kısa; ancak Windows 10’un yaz aylarında piyasaya sunulmasının ardından içerik hem güncellenecek hem de genişletilecek.

Windows 10, PC dünyasında çok önemli bir değişimi sembolize ediyor. Alışılmış araçlarla Microsoft Windows’u yönetmeye oldukça alışkın olan BT çalışanları birçok yeni özellikle karşılaşacak. Yeni bir kullanıcı deneyimi, yeni bir platform, yeni güvenlik yetkinlikleri ve yeni yönetim araçları…

Bu kitaptaki amacım Windows 10’daki yenilikleri sizin için sıralamak. Şu an Teknik Önizleme’ye dahil olmayan özellikler de kitaptaki yerini alıyor. Bu kitapta, işletim sistemine genel bir bakışla başlayıp, kullanıcı deneyimindeki değişikliklerle devam edip yeri geldiğinde de yönetim ve dağıtım başlıklarını derinlemesine inceleyebiliriz.

Kitap, Windows 10’daki yeni özelliklere, ağırlıklı olarak da BT uzmanlarının ilgisini çekecek konulara odaklanıyor. Yani yeni kullanıcı deneyimiyle ilgili konulara gittikçe daha az değinilirken; güvenlik, yönetim gibi teknik konulara daha fazla eğiliyor ki bunlar da uzun dönemde şirketiniz için asıl önemli olan başlıklar.

Windows 10 Teknik Önizleme sadece Windows’un sonraki versiyonunu deneme şansı değil, aynı zamanda geliştirme süreci devam ederken Windows 10 ile ilgili geri bildirimlerinizi iletme fırsatını da sunuyor. Bu kitapla ilgili geribildirimlerinizifeedback@realworldwindows.com mail adresi üzerinden bana iletebilirsiniz.”

Kitabı ücretsiz olarak indirmek için tıklayın.

100% blog.microsoft.com üzerinden içerik kopyalanmıştır.

(414)