Genel, Veeam Backup

Error: Client error: Storage not initialized. Failed to restore file from local backup.

Merhaba bugün yine sizlere veeam backup  Backup job hatalarından biri olan aşağıdaki hata ile ilgili bilgi vermek istiyorum.

 

Error: Client error: Storage not initialized. Failed to restore file from local backup. VFS link: [summary.xml]. Target file: [MemFs://Tar2Text]. CHMOD mask: [0]. 

Error: Client error: Storage not initialized 2014-06-03_09-30-15

Bu hata ile karşılaştığınızda büyük bir ihtimalle diskinizde hata oluşmuştur genelde disk üzerinde elektrik kesintilerinden dolayı diskin aniden kapanması durumunda RAW formatına dönüşmesiyle oluşmaktadır.

Bu durumda Diskiniz üzerindeki chkdsk /r e:  işlemlerini gerçekleştirdikten sonra diskinizin sorunlarının ortadan kaldırıldığını görebiliriz. Ancak bu işlem bu kadar değil. Yapmanız gereken diğer bir adım ise Veeam Backup üzerinde eski oluşturmuş olduğunuz jobları silip yeniden job oluşturmanız durumunda bu sorun ortadan kalkmaktadır. Aksi durumda sistem halen eski xml üzerindeki kayıtları algıladığı için sorun devam edebilmektedir. Kesin çözüm olarak sizlerin yeniden Backup Job oluşturmanız en doğru olanıdır.

 

Faydalı Olabilmek dileğiyle

(2733)