Exchange Online, Office 365

Office 365 Exchange Hesabının Android Üzerine Kurulması

Bu yazımızda sizlere Android akıllı telefonumuz üzerinde Microsoft Office 365 ExchangeOnline hesap kurulumunu yapacağız.

Akıllı telefonlarında  hayatımıza girmesiyle beraber maillerimize ve diğer dosyalarımıza  heryerden erişim isteği hızla artmaktadır. Özellikle iş dünyasındaki kişilerin maillerine heryerden ulaşmak istemesi çok normal. Bu yüzden bu yazımızda sizlere ekstra bir uygulama indirmeden bu kurulumun nasıl yapıldığını  anlattım.

Dilerseniz bu zahmetlere girmeden ve telefonuzda bu bilgileri depolamak istemiyorsanız buradan Office365 OWA Android indirebilirsiniz

Office365owaAndroid Office365owaAndroid2

office365-exchange

Hesabımızı eklemek için Ayarlar/Hesaplar/Hesap ekle/ Microsoft Exchange ActiveSync  tıklanır.

office365-exchange2

İlgili hesabımıza ait hesap bilgilerimiz sırasıyla mail adresimiz emrahtolu@emrahtolu.onmicrosoft.com adresi girilir.

şifre yazılır. İleri seçilir. Otomatik ayar bilgisi kontrol edilir ve gerekli bilgiler otomatik olarak sizin yerinize ayarlanır. Dilerseniz Manuel Kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

office365-exchange3

Burada Uzaktan güvenlik yönetimi penceresinde Sunucu için bazı güvenlik ayarlarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Tamam diyerek hesap kurulum işlemimiz tamamlanır.

Hesap Seçenekleri Kısmında mail adresimizin senkron yani eşitleme süreleri yer almaktadır. Yoğun dönemlerinizde 5dkda bir mail gelip gelmediğini kontrol ettirebilir.

Epostalarınız için malum mobil internetiniz sınırlı bir internetse mail trafiğinizin fazla olması sizin kotanızı etkiliyebilir. Bu durumda E-posta alma boyutunu düşürebiliriz.

Takvim Senkron süresi 2 haftalık takvim programımızı görebileceğimiz gibi dilersek bu ayarıda değiştirebilir tamamınıda görebiliriz.

Eposta varsayılan olarak bu hesaptan gönder – bu seçenek birden fazla hesabımızın olması durumunda etkili olacaktır.

 

office365-exchange4

Akıllı telefonuz ile exchange hesabınızdaki takvim seçeneklerini senkron kullanabilirsiniz.

Wifi bağlı olduğunda ekleri otomatik olarak indirilmesini tercih edebilirsiniz.

İleri seçilerek  ayarların uygulanması sağlanılır.

office365-exchange5

Hesabımızı Diğer hesaplardan ayırabilmek ve Gönderici adı Olarak hesabımıza bir ad verebiliriz. Hesabımıza bir ad verdikten sonra Kaydet seçimini yapıp Maillerimizin sunucumuzdan alındığını görebilmekteyiz.

(4006)