one drive

OneDrive Bulut Depolama Servisi Kullanımı

2014-11-24_11-11-05

Günümüzde artık tüm bilgilerimize istediğimiz yerden anında erişmek istiyoruz. Yedekleme yapmaktan sıkıldık bunları otomatik olarak yedeklenmesini bir veriyi yanımızda bir kutuda taşımak istemiyoruz yada usb sticks’ de artık her gittiğimiz internetin olduğu her yerden veya olmadığı her noktada ise önceden sync olmuş tüm verileri görmek istiyoruz. Bize sunulan bu hizmetlerin güvenliği konusunda çok fazla sorular akıllara gelmesede ihtiyacımız olan tüm verileri elimizin altında tutabiliyoruz. Akıllı telefonlar, Bilgisayarlar, Tabletler  sadece tek dokunuşla tüm ortak hesaba yükleme işlemi yapabiliyoruz. 10 gb alan bir belge paylaşımı için veya yedekleme için hiçte az bir alan değil. 

Bu alanda en iyilerinden bir tanesi diyebiliriz.

OneDrive / Microsoft’un bulut depolama hizmeti OneDrive, piyasadaki en iyi uygulamalardan biri. Dünyada neredeyse bütün internet kullanıcıları tarafından tercih edilen Office araçlarını kolayca senkronize etme avantajı nedeniyle tercih edilen OneDrive, 15 GB ücretsiz depolama alanıyla dikkat çekiyor dilerseniz +3 gb Film rulonuzu yedekleyerek 3gb depolama alanı +5gb ise bir arkadaşınıza one drive önerdiğinizde sizlere extra alan daha kazandıracaktır böylelikle toplamda 23 gb Alan sizleri beklemektedir. Office 365 kullanıcıları ise 1tb alan hediye edilmektedir.
2014-11-24_11-53-29
OneDrive bizlere her işletim sisteminin ve microsoft ürünlerinde yararlanabileceğimiz uygulamalar sunmaktadır.
  • windows,
  • android,
  • mac,
  • ios,
  • windows Phone
  •  XBOX
2014-11-24_11-03-40
Onedrive Başlamak için ne yapmak lazım?
OneDrive için öncelikle Windows hotmail yada outlook  hesaplarından birine sahip olmak gerekmektedir eğer bu hesaplardan birtanesine kaydolmak gerekmektedir.
Eğer bir hesabınız yoksa  aşağıdaki resme tıklamanız yeterli ve açılan pencerede kendinize bir hesap oluşturmalısınız.
ubuntuone1
Eğer bir hesabınız var ise oturum açın’ a tıklayabilir yada sayfada bulunan oturum aç sekmesinden hesabınızla giriş yapabilirsiniz.
Ben hesabınız olmadığını düşünerek hareket etmek istiyorum.
xc35
Hesabımız oluşturuldu ve otomatik olarak OneDrive Giriş yaptık bizi karşılayan bir sihirbaz var ve bu sihirbaz üzerinde artık ekstradan ücretsiz alan kazanabiliriz.
2014-11-24_11-26-15
Oluştur sekmeksi ile oluşturabileceklerimiz aşağıda sıralanmıştır dilerseniz bu belgelerden bir tanesini oluşturup kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Çalışanlarınıza veya kullanıcılarınıza online olarak bir anket yayınlayabilir bu anketin sonuçlarını elde edebilirsiniz.

2014-11-24_11-28-15

Yükle seçeneğinde ise bizlerin daha önceden oluşturmuş olduğu dosya belge veya herhangi bir uygulamayı buraya yükleyebilirsiniz.

2014-11-24_11-30-30

Karşıdan yüklediniz öğelerin durumlarını takip edebilirsiniz.

2014-11-24_11-32-08

Yüklenen Resim üzerinde 1 adımda 

İndirebilir Orginalini görüntüleyebilir, Paylaşabilir, Bir blog veya web sitesi için html kodu oluşturabilir . Yönet kısmından ise silme taşıma kopyalama gibi işlemleri gerçekleştirebilir ve Döndürme işlemini gerçekleştirebiliriz.

2. adımda yüklü olduğu klasörü görüntüleyebiliriz.

3. adımda Kişileri etiketleyebiliriz.

4. adımda bu resmi paylaşabiliriz.

5. adımda Resimle ilgili öznitelikleri görebiliriz

6. adımda ise resime açıklayıcı bir yazı ekleyebiliriz.

 

2014-11-24_11-33-41

 

Burada güzel özelliklerden bir tanesi olan anket kullanımına değinmek istiyorum

Anket için yukarıda nereden girileceğini anlatmıştım daha sonrasında karşımıza bu şekilde bir pencere çıkacak ve anketimizin nasıl olmasını istiyorsak sorularımızı sorabiliriz.

Daha sonrasında paylaşıp gelen sonuçları  oluşan excel dosyasından takip edebilir.

2014-11-24_11-43-08

onedrive

Cihazınıza uygun sürümü linkten yararlanarak yükleyebilirsiniz.

https://onedrive.live.com/about/tr-tr/download/

(6047)