Exchange 2013, Office Outlook

Outlook üzerine Exchange Hesap Tanımlaması

 

Bu makalemde Sizlere Exchange server 2013 üzerinde yapılandırmış olduğum e-posta hesabını outllok 2007 üzerinde Exchange hesabı olarak bağlantısının nasıl yapılacağından Domain Kullanıcısı ile bağlandığım bir client üzerinde anlatacağım Client emrahtolu.local Domainine bağlı emrah.tolu user ile giriş yapmış ve emrah.tolu@emrahtolu.com mail adresini tanımlama işlemlerini anlatacağım.

Öncelikle Microsoft Outlook 2007,2010 veya 2013 sürümlerinden birtanesi kurulu ve updateleri tamamlanmış olması gerekmektedir. Biz bu makalemizde 2007 sürümü üzerinde adımlarımızı uygulayacağız.

outlookexchange

Sihirbaz penceresinde ileri diyerek geçiyoruz ve bize E-posta Hesabı yapılandırmak isteyip istemediğimizi sormaktadır. Evet ile geçiyoruz.

outlookexchange2

Bu işlemlerden önce firewall port ayarlarınızı ve mx kayıtlarınızı oluşturduğunuzdan aynı zamanda CA servisini kurup gerekli güncellemeleri yaptığınızdan emin olmalısınız. Evet Burada En güzel kısım olan otomatik ayarların gelmesi bölümüdür. Bunun sebebi ise mail hesabını kullanacağımız mailbox user ile oturum açtığımız için gerekli authenticationişlemini otomatik olarak gerçekleştirmiştir. İleri diyerek bu adımı geçiyoruz.

 

outlookexchange4

Artık bu adımda gerekli olan bilgileri Exchange server üzerinden sağladık başarılı bir şekilde tanımlamış bulunmaktayız.

outlookexchange5

 

Exchange hesabımız başarılı bir şekilde kurulduktan sonra artık mail gönderip almak için can atabiliriz.

Daha önce göndermiş olduğumuz maillerimiz görüldüğü üzere artık mailboxımızda .

outlookexchange6

 

Hata aldığınız taktirde denetim masası üzerinden el ile profil tanımlayınız daha sonra tekrar deneyiniz eğer bağlantı kuramıyorsanız lütfen  receive connector ayarlarınızı ve outlook anywhere ayarlarınızı gözden geçiriniz

 

Başka Bir Makalede Görüşmek Dileği İle…

(1324)