Azure

Windows Azure üzerinde Storage Account oluşturma

  • azure-cloud
  • Bu konumuzda sizlere Windows Azure üzerinde Storage Account oluşturmaktan bahsedeceğim

 

 

Windows Azure Portal ekranına bağlanıyoruz ve sırasıyla resimdeki gibi storage/create a storage account/ data services/storage/quick create/  url ismi olarak  bağlantı kurmak istediğimizde bu isimle bağlanacağız.

 

Geo Tedunted Yedeklilik için oluşturulan bir hesap türüdür böylelikle lokasyonlarımızdan birtanesi düşmesi halinde sistem otomatik olarak diğer lokasyonlardan birtanesinde sunucu ve datalarımızı ayağa kaldıracağı anlamına gelmektedir.

 

Locally-Redundant Depolama hesabınızdaki tüm veriler aynı bölge içerisinde üç farklı depolama alanında eşzamanlı olarak çoğaltılarak yedeklenir.

 

 

Read access geo-redundant replication. İkinci bir konuma ve aynı zamanda veri okuma işlemi sağlar. Okuma yapılan konum kullanılamaz hale gelmesi durumunda birincil veya ikincil konuma erişim sağlar.

 

azurestorage

Oluşturulan depolama hesabınıza hakkında bilgiler,  Yönetim Portalın’da mevcuttur Dashboard  üzerinde depolama alanından kontrol edebilirsiniz. .

Performans tablosu için linki inceleyebilirsiniz kısaca Toplamda 100TB Disk alanı oluşturabilir Tek bir abonelik altında 20 benzersiz ada sahip  depolama alanı oluşturabilirsiniz.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/dn249410.aspx

(779)