Genel

windows 8 Arayın Başlangıç Ayarlar Paylaşın


      Düğmeler çubuğu
     Arayın. Her şeyi arayın. Örneğin, sadece içinde bulunduğunuz uygulamanın içinde arama yapabilir (Posta uygulamasında belirli bir iletiyi bulma gibi), başka bir uygulama arayabilir (Internet’te bir şey arama) ya da bilgisayarın tamamında arama yapabilirsiniz (bir uygulama, ayar ya da dosya için).
Paylaşın. Kullanmakta olduğunuz uygulamadan ayrılmadan dosyaları ve bilgileri tanıdığınız insanlarla paylaşın ya da bilgileri başka bir uygulamaya gönderin. Annenize fotoğrafları e-posta ile gönderebilir, Facebook durumunuzu güncelleştirebilir veya not alma uygulamanıza bağlantı gönderebilirsiniz.
Başlangıç. Başlangıç ekranınıza ulaşın. Ya da zaten Başlangıç ekranındaysanız, bu düğmeyi son bulunduğunuz uygulamaya geri dönmek için kullanabilirsiniz.
Cihazlar. Kablolu ve kablosuz olarak bilgisayarınıza bağlı tüm cihazları kullanın. Bir uygulamadan çıktı alabilir, telefonunuzla eşitleyebilir ya da çektiğiniz en son videoyu televizyonunuzda yayınlayabilirsiniz.
Ayarlar. Uygulamalarınızın ve bilgisayarınızın ayarlarını değiştirin. İçinde bulunduğunuz uygulamaya ilişkin ayarların, yardımın ve bilgilerin yanı sıra genel bilgisayar ayarlarını (ağ bağlantısı, ses düzeyi, parlaklık, bildirimler, güç ve klavye) da burada bulabilirsiniz. Windows içinde nerede olursanız olun bu bilgisayar ayarları aynıdır, ancak uygulama ayarları her uygulamada farklıdır. Ayrıca bilgisayarınızın ayarlarını değiştirmek için şu öğeyi seçin: Bilgisayar ayarlarını değiştir. Burada kilit ekranı resminizi değiştirebilir, bildirimleri yönetebilir ve başka işlemler yapabilirsiniz.

(775)