Genel

Windows 8 SkyDrive

Uzak Masaüstü giriş ekranı

Dosyalarınıza ve uygulamalarınıza her yerden hızla ulaşın

Hareket halindeyken, dosyalar üzerinde çalışabilir veya bilgisayarınızdan birindeki uygulamaları kullanabilirsiniz. Yapmak istediklerinize bağlı olarak birçok farklı seçeneğe sahipsiniz.

Dosyalarınızı bilgisayarlar arasında eşitleyin. Belirli dosyalara tüm bilgisayarlarınızda (Bilgisayar veya Mac) erişmek istiyorsanız, bu bilgisayarlara SkyDrive masaüstü uygulamasını yükleyin. Böylece bilgisayarlarınızda bir SkyDrive klasörü oluşur. Dosyalarınızı bu klasöre kaydetmeniz yeterli olacaktır. Yapacağınız tüm değişiklikler bilgisayarlarınız ve SkyDrive.com adresi arasında eşitlenir.

Dosya Gezgini'nde SkyDrive klasörü

Dosyalara başka bir bilgisayardan erişin. Amacınız eşitleme değilse ve belirli bir bilgisayardaki dosyalara erişmeniz gerekiyorsa, söz konusu bilgisayara SkyDrive masaüstü uygulamasını yükleyin ve Dosyaları getir seçeneğini belirtin. SkyDrive klasöründe dosyaları kaydetmekle uğraşmanız gerekmez. SkyDrive.com adresinde oturum açtığınızda uygulamanın yüklü olduğu tüm bilgisayarların listesini görürsünüz. İstediğiniz dosyayı seçin, değişiklikleri yapın ve kaydedin. Bu değişiklikler yalnızca yerel bilgisayara kaydedilir.

SkyDrive'da Dosyaları getir seçeneği

Başka bir bilgisayardaki dosyalar ve uygulamalar üzerinde çalışın. Başka bir bilgisayardaki dosyalar üzerinde karşısında oturuyormuş gibi çalışmak ve uygulamalara erişmek istiyorsanız, Uzak Masaüstü uygulaması‘nı kullanabilirsiniz.

Uzak Masaüstü uygulamasını kullanmaya şöyle başlayabilirsiniz:

İpuçları

Uzak Masaüstü uygulamasına hızlı hareket etmeyle ilgili bazı bilgiler:

  •             Uzak bilgisayar daha küçük dokunma hedeflerine sahip Windows 7, Windows Vista veya Windows XP çalıştırıyorsa, dokunma işaretçisi ile hızla hareket edebilirsiniz. Uygulama komutlarındaDokunma işaretçisi’ne dokunun veya tıklatın.
  •             Uzak bilgisayar Windows 8 çalıştırıyorsa, Başlangıç ekranını, düğmelerini, en son uygulamalarını açmak ve uygulamalarını kullanmak için uygulama komutlarını açmanız gerekir. Uzak Masaüstü'nde uygulama komutları
  •             Uygulama komutlarını açmak için ekrana dokunun, ekranın üst kısmında görüntülenen ve uzak bilgisayar adını içeren küçük etikete dokunun veya tıklatın. Bağlantı çubuğu
  •             Uzak bilgisayarın Başlangıç ekranına gitmek için Windows logo tuşuna basın.klavyenizdeki Windows logo tuşu. Yerel bilgisayarın Başlangıç ekranına gitmek için Ctrl+Alt+Home tuşlarına basıp bırakın ve Windows logo tuşuna basın.Windows logo tuşu.
  •             Yeni bağlantı başlatmak için, uygulama komutlarını açın ve artı simgesine dokunun veya tıklatınArtı simgesi .

(780)